Opakowania dla większego bezpieczeństwa w strefach zagrożonych wybuchem.


Dla wymagającej strefy zagrożonej wybuchem SCHÜTZ oferuje opakowania, które dzięki innowacyjnej technologii warstwy Security w idealny sposób spełniają podstawowe wymagania dla systemów opakowań:


Najwyższy standard
bezpieczeństwa
Prosta manipulacja 
Duża opłacalnośćUstawowe wytyczne dot. używania opakowań przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem:


Użycie w strefie zagrożonej wybuchem niezależnie od właściwości produktu (IEC/TS 60079-32-1:2013 &
TRGS 727:2016)

Produkt ma temperaturę zapłonu
≤ 60° C (ADR 4.1.2.1)

Więcej bezpieczeństwa i ochrona jakości dzięki innowacyjnej technologii

Technologia SCHÜTZ Security-Layer umożliwia nam produkcję pojemników plastikowych z maksymalnie 6 różnymi warstwami.

3 Warstwy

Zgodnie z wymaganiami technicznymi SCHÜTZ ECOBULK są wyposażone we wkład, który ma cienką, antystatyczną powłokę zewn. lub powłokę zewn. mającą zdolność przewodzenia. Przewodzące połączenie poprzez armaturę zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu produktu. Dodatkowo jest możliwość ochrony produktów wrażliwych na światło i promieniowanie ultrafioletowe. 

6 warstwy

Poza przewodzącą lub antystatyczną warstwą zewn. jest również opcja użycia bariery EVOH jako warstwy wewn. Zwłaszcza w przypadku napełniania produktami łatwo przenikającymi, jak np. materiały rozpuszczalne wzrost ochrony przed przenikalnością jest dodatkową zaletą w zakresie bezpieczeństwa i opłacalności. Tak w przypadku np. transportu kontenerów IBC w kontenerach ISO można skutecznie zapobiec eksplozjom. 

Następujące kontenery SCHÜTZ IBC są dopuszczone do użytku w strefach zagrożonych wybuchem 1 i 2, jak również do transportu cieczy o temperaturze zapłonu ≤ 60 °C i energii zapłonu > 0,2 mJ:

Kontenery SCHÜTZ IBC do stref zagrożonych wybuchem z dodatkową barierą EVOH